bize ulaşın; info@luxybio.com

İçeriğimizdeki Diğer Yağlar

Jojoba yağı

Meksika ve Arizona çöllerinde yetişen bir çalının meyvesi olan jojoba, yerliler tarafından uzun yıllardır cildin su kaybını önlemede ve yaşlanma etkilerine karşı kullanılmıştır. Onarıcı ve yumuşatıcı olan bu yağ, insan sebumu ile uyumlu olması sayesinde bitkisel yağlar içinde eşsiz bir yere sahiptir. Bu özelliği ile cildi derinlemesine nemlendirirken, cildi aşırı yağlandırmaz ve yağ dengesini korur.

Aynısefa çiçeği yağı

Aynısefa bitkisi yapraklarının güzelliği ve eski çağlardan beri bilinen yatıştırıcı etkileri ile bilinmektedir. Bu bitkiden elde edilen yağ, cilt bakımında yüksek nemlendirici olarak kullanılır. Cildi dengeleyici ve güçlendirici bir özelliğe sahiptir. Tahriş olmuş ciltleri onarırken güneş ışınlarına karşı korur ve nemlendirir.

Kuşburnu yağı

Yabani gül ağaclarının meyvelerinden elde edilen kuşburnu yağı, temel yağ asitlerince zengin olup en hassas ve cansız ciltleri bile yeniler. İçeriğindeki Omega 3, Omega 6, A vitamini ve Retinol ile cildi derinlemesine besler, kırışık oluşumuna karşı cildi korur. Cildin hücre yapısını destekler ve hücre yenilenmesini hızlandırır.

Kayısı çekirdeği yağı

Kayısı çekirdeklerinden elde edilen bu yağ içeriğinde yoğun miktarda A vitamini bulundurmaktadır. Bu özelliği ile kırışık oluşumuna karşı cildinizi korurken, mevcut kırışıklarınızın onarılmasında etkin bir rol oynar. Cilt tarafından kolayca emilen yapısı ile cilde doğal bir canlılık ve parlaklık kazandırır.

Zeytin yağı

Yüz yıllardır cilt bakımı için kullanılan bu harika bitkisel yağın ihtiva ettiği A, D, K ve E vitaminleri sayesinde yaşlanmayı geciktirdiği bilinmektedir. Yüze veya vücuda uygulandığında, cildin derinliklerine nüfuz ederek, cildi pürüzsüz ve esnek tutacak uzun süreli bir nem kalkanı sağlar. Cilt için faydalı omega yağ asitleri bakımından zengin olan zeytinyağı cildi derinlemesine nemlendirirken aynı zamanda besler, pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar.