Sıkça Sorulan Sorular

LuxyBio ürünleri hangi ciltler için uygundur?

LuxyBio ürünleri tüm cilt tipleri için uygundur. Ayrıca tüm cilt tiplerinde dermatolojik olarak test edilmişlerdir.

Neden lavanta ürünlerini kullanmalıyım?

LuxyBio olarak lavantalarımızı Fransa'nın Provence bölgesinde organik tarım sertifikalı bahçelerde yetişen ve orada distile işlemi yapan üreticimizden almaktayız. Lavanta özünde bolca antioksidan ve antibakteriyel bulunduran bir bitkidir. Bu da size cilt bakımınızı yaparken bir yandan da sivilce oluşumunu önlemekte yardımcı olacaktır. Biz lavanta ürünlerimizi daha çok sivilce, akne, tahriş problemi yaşayan ciltler için öneriyoruz.

Neden gül ürünlerini kullanmalıyım?

LuxyBio olarak güllerimizi Isparta'da kendi bahçelerimizde yetiştirdiğimiz hasat ile yapmaktayız. Isparta Gülü, zengin bir antioksidan ve besleyici bir içeriğe sahiptir. Kolajen üretimini destekleyerek cildin elastikiyetini arttırır, güneşin ve çevremizin zararlı etkenlerine karşı cildi korur. Özünde bulunan omega-3, omega-6 ve omega-9 yağ asitleri ile cilde yumuşacık bir doku, doğal bir ışıltı vererek cildin yenilenmesini sağlar ayrıca derinlemesine nemlendirir. Cildin genç kalmasına ve yaşlılık belirtilerine karşı etkilidir.

Ürünlerinizi göz çevremde de kullanabilirmiyim?

Ürünlerinizi, göz ile temas ettirmeden, göz çevrenizde güvenle kullanabilirsiniz.

Ürünlerinizi dudak ve burun çevremdede kullanabilirmiyim?

Ürünlerinizi, ağız ile temas ettirmeden, ağız ve burun çevrenizde güvenle kullanabilirsiniz.

Ürünlerimi kullanırken farklı bir cilt bakım ürünü kullanmama gerek var mı?

LuxyBio cilt bakım kürü uyguladığınız sürece farklı bir cilt bakım ve nemlendirici ürün kullanmanıza gerek yoktur! Sadece yaz aylarında yüksek spf'li güneş ürünü kullanmak zorunda olanlar, LuxyBio cilt bakımını tamamladıktan ortalama 10 dakika sonra güneş ürünlerini uygulayabilirler.

Ürünlerinizi yazın kullanmamda bir sakınca var mıdır?

LuxyBio ürünlerini tüm mevsimlerde güven ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Yazın güneşten gelen zararlı ışınlara karşı cildinizi korur, ciltteki nem ve su kaybını minimize eder.

LuxyBio yüz yağı cildimi daha fazla yağlandırır mı?

LuxyBio ürünleri cilt sebumu ile uyumludur ve cilt tarafından hızlıca emilir. Cildinizde yağlı bir his vermez! İpeksi bir dokunuş doğal bir ışıltı kazandırır.

Ürünleriniz sivilce, tüylenme ve leke yapar mı?

LuxyBio ürünleri içerikleri özenle seçilmiş bitki ve meyve özleri ile yapılmaktadır. İçeriğimizde bulunan hiç bir ham maddemiz ciltte sivilce, tüylenme ve leke yapmaz!

LuxyBio sabunları cildimi kurutur mu?

LuxyBio cilt bakım sabunları özel formülasyonu sayesinde sıradan sabular gibi ciltte kuruluk yapmaz. Cildi doğal bir şekilde temizler ve nemlendirir. İçerisindeki gerçek ve narin bitkilerin yaprakları ile cildinize yumuşak bir peeling uygulayarak ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur.

LuxyBio ürünleri hangi yaş grubu için uygundur?

LuxyBio ürünleri tüm yaş grupları için uygundur.

LuxyBio ürünlerinde sadece bitki ve meyvelerden elde edilen ham maddeler mi yer alıyor?

LuxyBio ürünleri yalnızca bitki ve meyvelerden elde edilen ham maddeler ile formül edilmektedir. Sentetik kimyasallar ve hayvansal hammaddeler ürünlerimizde kesinlikle kullanılmamaktadır.

LuxyBio ürünleri nekadar doğal?

LuxyBio ürünleri tamamı ile doğal ve organik hammaddeler ile formüle edilmiştir. İçeriğinde; "parabenler, ftalatlar, madeni yağlar, sülfatlar, alkol, propilen glikol, sentetik renklendiriciler, sentetik parfüm, SLS" gibi insan sağlığına zararlı olan maddeler bulunmamaktadır!

Doğal ürün tam olarak nedir?

Doğal kökenli kozmetik içerikler, tamamen doğada bulunan kimyasal olmayan maddelerdir.

Organik içerik tam olarak nedir?

Organik tarımdan elde edilen ham maddeler ile formüle edilmiş ürünlerdir. Organik tarım, 1991 yılında yürürlüğe giren bazı temel kurallara uyarak yapılmaktadır. Başlıca örnekleri; Ekosisteme duyarlı olabilmek için, yetiştirme ve ıslah yöntemleri kullanarak doğal dengeleri sağlamak. Kimyasal gübre, böcek ilaçları veya sentetik herbisitler kullanmamak. Genetiğiyle oynanmış organizmaların kullanılmaması (GDO). Organik belgelendirme kuruluşları tarafından zorunlu denetim. İzlenebilirlik ilkesi için hangi ülke olursa olsun bitkilerin kaynağı denetlenebilir.

Ham maddelerinizi nasıl elde ediyorsunuz?

Kullandığımız tüm ham maddelerimiz bitkisel kaynaklıdır ve büyük bir kısmı organik sertifikalı ham maddelerdir. Dünya çapında bilinen üretici ve ham madde satışı yapan firmalardan, derin araştırmalarımız sonucu tedarik etmekteyiz.

Doğal ve Organik ürünler hassas ciltlere daha mı uygundur?

LuxyBio ürünleri doğal ve organik içeriklerden oluşur. Tüm cilt tipleri için uygundur. Cildinizde bitkilere ve böyle doğal içeriklere karşı herhangi bir alerjiniz yoksa gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

LuxyBio ürünlerinde koruyucu var mı? Varsa bu ürünün doğallığını bozar mı?

Yağlarımızda koruyucu bulunmamaktadır. Bitkisel distilatlarımızda ise EcoCert tarafından kullanımı onaylanmış ürünün organik ve doğal yapısını değiştirmeyen koruyucu içermektedir. Bu koruyucu da tamamen bitkisel bir koruyucudur.

Paraben nedir? LuxyBio ürünlerinde paraben var mıdır?

Paraben zararlı olan bir tür koruyucudur. LuxyBio ürünlerinin hiç birinde paraben yoktur.

Ürünleriniz neden buram buram kokmuyor?

LuxyBio ürünlerinde sizlere bu konuda yardımcı olamıyoruz! Ürünlerimizi sadece bahçe hasatı ile yaptığımız için, bahçesinde nasıl ve ne yoğunlukta kokuyor ise, biz sizlere sadece bunu sunabiliyoruz. Bahçelerden toplanan bitkilerimiz, hepimizin bildiği eski yöntemler kullanılarak distile ediliyor. Ürünlerimizde insan sağlığını tehtit eden koku toparlayıcı ve yapay koku esansları kullanmıyoruz.

LuxyBio ürünlerinin sağlık bakanlığı bildirimleri var mıdır?

LuxyBio ürünleri, içeriğinde kullanılan ham maddelerin tamamı doğal ve organik tarımdan elde edilmiş olmakla birlikte gerekli tüm sertifikalara sahip ve sağlık bakanlığı bildirimleri yapılmıştır.

Ürünleriniz hayvanlar üzerinde test ediliyor mu?

LuxyBio kendine misyon edindiği ve bunu sloganlaştırdığı gibi doğaya saygılı bir marka olma hedefinde; hiçbir zaman ürünlerini, etken içeriklerini ya da ham maddelerini hayvanlar üzerinde test etmemiştir. Ayrıca LuxyBio'nun tüm dünyada güzellik ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmesinin durdurulmasına karşı tutumu çok nettir. Hiçbir ürün bir canlının hayatından daha değerli değildir. LuxyBio ailesi olarak mevcut ve gelecek tüm projelerimizde doğaya ve yaşama saygılı bir marka olma misyonumuzu koruyacağız.

LuxyBio ürünlerinin ambalajları doğaya dönüşümlü müdür?

LuxyBio ürünlerinde kullanılan cam şişeler, kağıtlar ve bir çok pop malzemesini doğaya dönüşümlü olarak kullanmayı tercih ettik.

LuxyBio ürünleri ne kadar süre ile ve hangi koşullarda saklanmalıdır?

Saklama süreleri ürünlerimizin kutu ve etiketlerinde yer almaktadır. Serin ortamlarda ve oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz.

LuxyBio ürünlerini erkekler de kullanabilir mi?

LuxyBio ürünleri aynı zamanda erkeklerin kullanımı için de uygundur. Ürünlerimizin tamamı her cilt tipine uyacak şekilde formüle edilmiştir.

LuxyBio ürünleri bebek ve çocuklarda kullanılır mı?

LuxyBio ürünlerini bebeğinizin vücudunda kullanabilirsiniz. Ayrıca çocukların kullanımı için de uygundur.

Benzil Alkol nedir?

Genelde kokusu olan bir çok bitkinin doğal yapısında bulunan en basit yapılı aromatik alkoldür. İçeriklerimizde göreceğiniz benzil alkol de gene gül ve lavanta gibi bitkilerin doğal yapısında bulunan ve ambalaj üzerinde belirtilmesi gereken bir aromatik alkol türüdür.

Dehydroacetic Acid nedir?

Türkçe ismi dehidroasetik asit olan bu ham madde gıdalarda dahi kullanılan en güvenli koruyucu katkı maddelerinden biridir ve en basit aromatik karboksilik asittir.

LuxyBio ürünlerinde alkol var mıdır?

LuxyBio ürünleri saf yağlar, organik gül distilesi ve lavanta distilesinden oluşmaktadır. Kesinlikle bilinen zararlı anlamda alkol içermez. İçeriğimizde göreceğiniz benzil alkol bitkilerin doğal yapısında bulunan ve ambalaj üzerinde belirtilmesi zorunlu olan bir alkol türüdür.

Bir Türk markası olarak hedefleriniz nelerdir?

Öncelikli hedefimiz insana ve doğaya saygılı ürünler üretmek. Sonrasında LuxyBio ile ülkemizi dünya çapında temsil etmektir.

Kargom ne zaman çıkar ve ne zaman gelir?

Anormal bir durum oluşmadığı sürece, siparişinize müteakiben paketinizi hazırlıyor aynı gün veya ertesi gün kargoya teslim ediyoruz. Ortalama 2/3 iş günü içerisinde kargolar teslim ediliyor. Kargonuzu sistem tarafından kayıtlı mail adresinize gönderilen kargo takip numarasından da adım adım kontrol edebilirsiniz.

Kargo ücreti nedir kapıda ödeme ücreti nedir?

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarının 2 farklı hizmete yönelik fiyatlandırma sistemi vardır. Bu hizmetlerden birincisi, kargo taşıma hizmetidir, diğeri ise size, kapıda ödeyebilme imkanı sunan hizmettir. LuxyBio sadece 100 tl üzeri alışverişler için geçerli olan kargo taşıma hizmetini müşterilerine hediye etmektedir.

Kargom gelmiş ama beni bulamadıkları için şubeye gitti ne yapmalıyım?

Kargo firmaları genellikle kapıdan dönen kargoları 2. kere getirmemektedirler. Bu gibi durumlarda kargonuzun bulunduğu şubeyi arayıp destek isteyebilir veya şubenize giderek kargonuzu teslim alabilirsiniz. Kargonuz şubede ortalama 2 veya 3 iş günü bekletilmektedir. Bu süre aşıldığında kargonuz tarafımıza iade gelmektedir. Müşterilerimizden kargolarını takip ederek güvenli ve zamanında teslim almalarını rica ediyor hassasiyetleri için şimdiden teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Kapıda kredi kartı ile ödeme seçeneği var mıdır?

Özel talep doğrultusunda kapıda kredi kartı ile ödeme seçeneğimiz mevcuttur. Fakat bazı kargo şubeleri pos cihazı yetersizliğinden dolayı tüm gönderi ekiplerine pos cihazı veremiyor olabiliyor. Bu gibi durumlarda kapınıza pos cihazı gelmediyse, nakit alım veya şubeden kredi kartı ile alım sağlayabilirsiniz.

Taksitli ödeme seçeneğiniz var mı?

Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerde taksitlendirme devlet tarafından kaldırılmıştır. Bizler de satışlarımızda bu sebepten dolayı taksit seçeneği sunamıyoruz.

Web siteniz üzerinden kredi kartım ile alışveriş yapmam ne kadar güvenli?

Kredi kartıyla ödemeyi seçtiyseniz; siparişinizi takiben güvenli bölgede girilen kredi kartı bilgileriniz ilgili bankanın ödeme onaylama sistemine yönlendirilir ve bankanızdan gelen onay ile siparişiniz işleme alınır. Ödeme işlemleri sayfalarının tümü SSL güvenlik sertifikası ile şifrelenmektedir. Kullandığınız tarayıcı (browser) bu sayfalarda yaptığınız işlemleri yeşil kilitli anahtar şeklinde size göstererek doğruluğunu onaylamaktadır. Bu yeşil kilit sayesinde tarayıcınız vasıtasıyla gönderdiğiniz hiçbir bilgi üçüncü şahıslar tarafından görüntülenemez. Kişisel ödeme bilgileriniz (kredi kart numarası) kesinlikle sistemimizde saklanmaz ve sistemimizin ödemeler için kullandığı banka haricinde kullanılmaz. Son derece güvendesiniz!

Yurtdışından sipariş verebilir miyim?

Yurtdışı malesef şu an için bulunmamaktadır. Kargo firmaları ile görüşmelerimiz devam ediyor.

Stoklarda olmayan ürünler için bilgilendirme yapıyor musunuz?

Stok kayıtlarımızı güncel bir şekilde takip ediyor ve ürünlerimizi her zaman stoklarımızda bulundurmaya çalışıyoruz. Olası bir eksik durumda ürünümüzün satışını kesiyor ilgilenen müşterilerimizi bilgilendiriyoruz.

Üye olmadan ürün satın almamın bir sakıncası var mı?

LuxyBio'ya kayıt olmak müşterilerimizin tüm bilgilerini saklı tutmayı sağlar ve daha sonra vereceğiniz siparişlerinizde size zaman kazandırır. Yine de üye olmadan alışveriş yapmak isterseniz bunu da kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca kapıda ödeme ve havale ile ödemek isterseniz instagram sayfamızdaki müşteri temsilcimiz ile siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı adımı veya parolamı unutursam ne yapmalıyım?

Eğer parolanızı unuttuysanız, şifremi unuttum linkine tıklayın. Açılan pencerede kayıt olurken kullandığınız e-mail adresinizi girin. Yeni şifreniz e-mail adresinize gönderilecektir.

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin

Bize hala bir sorunuz varsa info@luxybio.com adresinden maillerinizi bekliyoruz.

Ayrıca bize 0216 606 06 69 telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.


Atmış olduğunuz her mail'i 24 saat içerisinde cevaplamaya özen gösteriyoruz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.


LuxyBio Duyuru

Yeniliklerimizden haberdar olmak için
bizi sosyal ağlarımızdan takip etmeyi unutmayın!