Biz yardım etmek için buradayız!

Bir sorunuzmu var?

Biz haftanın 7 günü, sorunuza 24 saat içinde cevap vermek için buradayız. Ayrıca bu sayfada bazı sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

bize sorunu sor: info@luxybio.com

Sıkça Sorulan Sorular

LuxyBio ürünleri hangi ciltler için uygundur?

LuxyBio ürünleri tüm cilt tipleri için uygundur. Ayrıca tüm cilt tiplerinde dermatolojik olarak test edilmişlerdir.

Neden lavanta ürünlerini kullanmalıyım?

LuxyBio olarak lavantalarımızı Fransa’nın Provence bölgesinde organik tarım sertifikalı bahçelerde yetişen ve orada distile işlemi yapan üreticimizden almaktayız. Lavanta özünde bolca antioksidan ve antibakteriyel bulunduran bir bitkidir. Bu da size cilt bakımınızı yaparken bir yandan da sivilce oluşumunu önlemekte yardımcı olacaktır. Biz lavanta ürünlerimizi daha çok sivilce, akne, tahriş problemi yaşayan ciltler için öneriyoruz.

Neden gül ürünlerini kullanmalıyım?

LuxyBio olarak güllerimizi Isparta’da kendi bahçelerimizde yetiştirdiğimiz hasat ile yapmaktayız. Isparta Gülü, zengin bir antioksidan ve besleyici bir içeriğe sahiptir. Kolajen üretimini destekleyerek cildin elastikiyetini arttırır, güneşin ve çevremizin zararlı etkenlerine karşı cildi korur. Özünde bulunan omega-3, omega-6 ve omega-9 yağ asitleri ile cilde yumuşacık bir doku, doğal bir ışıltı vererek cildin yenilenmesini sağlar ayrıca derinlemesine nemlendirir. Cildin genç kalmasına ve yaşlılık belirtilerine karşı etkilidir.

Ürünlerinizi göz çevremde de kullanabilirmiyim?

Cilt Bakım Ürünlerimizi, göz ile temas ettirmeden, göz çevrenizde güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca göz çevreniz için özenle formüle edilmiş, göz çevresi sorunlarına karşı çok etkili olan Göz Göz Serumumuzu incelemeyi unutmayın

Ürünlerinizi dudak ve burun çevremdede kullanabilirmiyim?

Cilt Bakım Ürünlerimizi, ağız ile temas ettirmeden, ağız ve burun çevrenizde gönülrahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Ürünlerimi kullanırken farklı bir cilt bakım ürünü kullanmama gerek var mı?

LuxyBio cilt bakım kürü uyguladığınız sürece farklı bir cilt bakım ve nemlendirici ürün kullanmanıza gerek yoktur!

Ürünlerinizi yazın kullanmamda bir sakınca var mıdır?

LuxyBio ürünlerini tüm mevsimlerde güven ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Yazın güneşten gelen zararlı ışınlara karşı cildinizi korur, ciltteki nem ve su kaybını minimize eder.Sadece yaz aylarında yüksek spf’li güneş ürünü kullanmak zorunda olanlar, LuxyBio cilt bakımını tamamladıktan ortalama 10 dakika sonra güneş ürünlerini uygulayabilirler.

LuxyBio yüz yağı cildimi daha fazla yağlandırır mı?

LuxyBio ürünleri cilt sebumu ile uyumludur ve cilt tarafından hızlıca emilir. Cildinizde yağlı bir his vermez! İpeksi bir dokunuş doğal bir ışıltı kazandırır.

Ürünleriniz sivilce, tüylenme ve leke yapar mı?

LuxyBio içerikleri özenle seçilmiş bitki ve meyve özleri ile yapılmaktadır. İçeriğimizde bulunan hiç bir ham maddemiz ciltte sivilce, tüylenme ve leke yapmaz! ve bu durumlara neden olacak hiç bir hammadde içermez. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

LuxyBio Cilt Bakım Sabunları cildimi kurutur mu?

LuxyBio Cilt Bakım Sabunları özel formülasyonu sayesinde sıradan sabular gibi ciltte kuruluk yapmaz. Cildi doğal bir şekilde temizler ve nemlendirir. İçerisindeki gerçek ve narin bitkilerin yaprakları ile cildinize yumuşak bir peeling uygulayarak ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur.

LuxyBio ürünleri hangi yaş grubu için uygundur?

LuxyBio ürünleri kozmetik kullanıcısı olan tüm yaş grupları için uygundur.

LuxyBio ürünlerinde sadece bitki ve meyvelerden elde edilen ham maddeler mi yer alıyor?

LuxyBio Cilt Bakım Ürünleri genellikle bitki ve meyvelerden elde edilen ham maddeler ile formül edilmektedir. Ağır kimyasallar, yüksek oranlarda koruyucular ve hayvansal hammaddeler ürünlerimizde kesinlikle kullanılmamaktadır.

LuxyBio ürünleri ne kadar doğal?

LuxyBio Cilt Bakım Ürünleri tamamı ile doğal ve organik hammaddeler ile formüle edilmiştir. İçeriğinde; “parabenler, ftalatlar, madeni yağlar, sülfatlar, alkol, propilen glikol, sentetik renklendiriciler, sentetik parfüm, SLS” gibi insan sağlığına zararlı olan ağır kimyasal hammaddeler bulunmamaktadır! Doğal ürünleri korumak amacıyla bazı ürünlerimizde cilde asla zararı olmayacak eser miktarlarda koruyucular kullanabiliyoruz.

Doğal ürün tam olarak nedir?

İçeriğinde kimyasal hammadde olmayan ve doğadan elde edilen hammaddeler ile formüle edilmiş ürünlerdir. Her ne kadar içeriği doğal hammaddeler ile yapılmış olsada üretim litaratürleri ve denetimleri açısından, Sağlık Bakanlığı bildirimlerinin yapılmış yasal olarak satış hakkı almış ürünler kullanılması ve satın almak istenilen ürünlerin mutlaka araştırılması önem arz etmektedir.

Organik içerik tam olarak nedir?

Organik tarımdan elde edilen ham maddeler ile formüle edilmiş ürünlerdir. Organik tarım, 1991 yılında yürürlüğe giren bazı temel kurallara uyarak yapılmaktadır. Başlıca örnekleri; Ekosisteme duyarlı olabilmek için, yetiştirme ve ıslah yöntemleri kullanarak doğal dengeleri sağlamak. Kimyasal gübre, böcek ilaçları veya sentetik herbisitler kullanmamak. Genetiğiyle oynanmış organizmaların kullanılmaması (GDO). Organik belgelendirme kuruluşları tarafından zorunlu denetim. İzlenebilirlik ilkesi için hangi ülke olursa olsun bitkilerin kaynağı denetlenebilir.

Ham maddelerinizi nasıl elde ediyorsunuz?

Ürünlerimizin konsepti ve aktif hammaddesi olan Isparta Gülünü ( Damask Gülü ) Isparta’da, kendi bahçelerimizden ve gülcülük yapan yerel halkımızın güllerini sezonluk alım anlaşmasıyla toplatıyor ve gene kendi distilasyon tesisimizde hammadde olarak elde ediyoruz. Kullandığımız diğer tüm ham maddelerimiz bitkisel kaynaklıdır ve bir kısmı organik sertifikalı ham maddelerdir. Dünya çapında bilinen üretici ve ham madde satışı yapan firmalardan, derin araştırmalarımız sonucu tedarik etmekteyiz.

Doğal ve Organik ürünler hassas ciltlere daha mı uygundur?

LuxyBio ürünleri doğal ve organik içeriklerden oluşur. Tüm cilt tipleri için uygundur. Cildinizde bitkilere ve böyle doğal içeriklere karşı herhangi bir alerjiniz yoksa gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

LuxyBio ürünlerinde koruyucu var mı? Varsa bu ürünün doğallığını bozar mı?

Yağlarımızda koruyucu bulunmamaktadır. Bitkisel distilatlarımızda ise Sağlık Bakanlığımız tarafından kullanımı onaylanmış ürünün organik ve doğal yapısını değiştirmeyen koruyucu içermektedir.

Paraben nedir? LuxyBio ürünlerinde paraben var mıdır?

Paraben zararlı olan bir tür koruyucudur. LuxyBio ürünlerinin hiç birinde paraben yoktur.

Ürünleriniz neden buram buram kokmuyor?

LuxyBio ürünlerinde sizlere bu konuda yardımcı olamıyoruz! Ürünlerimizi sadece bahçe hasatı ile yaptığımız için, bahçesinde nasıl ve ne yoğunlukta kokuyor ise, biz sizlere sadece bunu sunabiliyoruz. Bahçelerden toplanan bitkilerimiz, hepimizin bildiği eski yöntemler kullanılarak distile ediliyor. Ürünlerimizde insan sağlığını tehtit eden koku toparlayıcı, sentetik koku esansları ve parfüm kullanmıyoruz.

LuxyBio ürünlerinin sağlık bakanlığı bildirimleri var mıdır?

LuxyBio ürünleri, içeriğinde kullanılan ham maddelerinin bir çoğu doğal ve organik tarımdan elde edilmiş olmakla birlikte gerekli tüm sertifikalara sahip ve sağlık bakanlığı bildirimleri yapılmıştır.

Ürünleriniz hayvanlar üzerinde test ediliyor mu?

LuxyBio kendine misyon edindiği ve bunu sloganlaştırdığı gibi doğaya saygılı bir marka olma hedefinde; hiçbir zaman ürünlerini, etken içeriklerini ya da ham maddelerini hayvanlar üzerinde test etmemiştir. Ayrıca LuxyBio’nun tüm dünyada güzellik ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmesinin durdurulmasına karşı tutumu çok nettir. Hiçbir ürün bir canlının hayatından daha değerli değildir. LuxyBio ailesi olarak mevcut ve gelecek tüm projelerimizde doğaya ve yaşama saygılı bir marka olma misyonumuzu koruyacağız.

LuxyBio ürünlerinin ambalajları doğaya dönüşümlü müdür?

LuxyBio ürünlerinde kullanılan cam şişeler, kağıtlar ve bir çok pop malzemesini doğaya dönüşümlü olarak kullanmayı tercih ettik.

LuxyBio ürünleri ne kadar süre ile ve hangi koşullarda saklanmalıdır?

Saklama süreleri ürünlerimizin kutu ve etiketlerinde yer almaktadır. Serin ortamlarda ve oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz.

LuxyBio ürünlerini erkekler de kullanabilir mi?

LuxyBio ürünleri aynı zamanda erkeklerin kullanımı için de uygundur. Ürünlerimizin tamamı her cilt tipine uyacak şekilde formüle edilmiştir.

LuxyBio ürünleri bebek ve çocuklarda kullanılır mı?

LuxyBio Gül Suyu, Gül Yüz Yağı, Lavanta Suyu ve Lavanta Yüz Yağı ürünlerini bebeğinizin vücudunda hafif masaj harekerleri ile kullanabilirsiniz. Ayrıca aynı şekilde çocukların kullanımı için de uygundur.

Benzil Alkol nedir?

Genelde kokusu olan bir çok bitkinin doğal yapısında bulunan en basit yapılı aromatik alkoldür. İçeriklerimizde göreceğiniz benzil alkol de gene gül ve lavanta gibi bitkilerin doğal yapısında bulunan ve ambalaj üzerinde belirtilmesi gereken bir aromatik alkol türüdür.

Dehydroacetic Acid nedir?

Türkçe ismi dehidroasetik asit olan bu ham madde gıdalarda dahi kullanılan en güvenli koruyucu katkı maddelerinden biridir ve en basit aromatik karboksilik asittir.

LuxyBio ürünlerinde alkol var mıdır?

Kesinlikle bilinen zararlı alkoller türevi içermez. İçeriklerimizde göreceğiniz benzil alkol bitkilerin doğal yapısında bulunan ve ambalaj üzerinde belirtilmesi zorunlu olan bir alkol türüdür.

Bir Türk markası olarak hedefleriniz nelerdir?

Öncelikli hedefimiz insana ve doğaya saygılı ürünler üretmek. Sonrasında LuxyBio ile ülkemizi dünya çapında temsil etmektir.

Kargom ne zaman çıkar ve ne zaman gelir?

Anormal bir durum oluşmadığı sürece, siparişinize müteakiben paketinizi hazırlıyor aynı gün veya ertesi gün kargoya teslim ediyoruz. Ortalama 2/3 iş günü içerisinde kargolar teslim ediliyor. Kargonuzu sistem tarafından kayıtlı mail adresinize gönderilen kargo takip numarasından da adım adım takip edebilirsiniz.

Kargo ücreti nedir kapıda ödeme ücreti nedir?

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarının 2 farklı hizmete yönelik fiyatlandırma sistemi vardır. Bu hizmetlerden birincisi, kargo taşıma hizmetidir, diğeri ise size, kapıda ödeyebilme imkanı sunan hizmettir. LuxyBio sadece belirli miktar üzeri alışverişler için geçerli olan kargo taşıma hizmetini müşterilerine hediye etmektedir.

Kargom gelmiş ama beni bulamadıkları için şubeye gitti ne yapmalıyım?

Kargo firmaları genellikle kapıdan dönen kargoları 2. kere getirmemektedirler. Bu gibi durumlarda kargonuzun bulunduğu şubeyi arayıp destek isteyebilir veya şubenize giderek kargonuzu teslim alabilirsiniz. Kargonuz şubede ortalama 2 veya 3 iş günü bekletilmektedir. Bu süre aşıldığında kargonuz tarafımıza iade gelmektedir. Müşterilerimizden kargolarını takip ederek güvenli ve zamanında teslim almalarını rica ediyor hassasiyetleri için şimdiden teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Kapıda kredi kartı ile ödeme seçeneği var mıdır?

Özel talep doğrultusunda kapıda kredi kartı ile ödeme seçeneğimiz mevcuttur! Fakat bazı kargo şubeleri pos cihazı yetersizliğinden dolayı kuryelerine pos cihazı veremiyor. Bu gibi durumlarda kapınıza pos cihazı gelmediyse, nakit ödeme veya şubeden kredi kartı ile ödeme sağlayabilirsiniz.

Taksitli ödeme seçeneğiniz var mı?

Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerde taksitlendirme devlet tarafından kaldırılmıştır. Bizler de satışlarımızda bu sebepten dolayı taksit seçeneği sunamıyoruz.

Web siteniz üzerinden kredi kartım ile alışveriş yapmam ne kadar güvenli?

Kredi kartıyla ödemeyi seçtiyseniz; siparişinizi takiben güvenli bölgede girilen kredi kartı bilgileriniz ilgili bankanın ödeme onaylama sistemine yönlendirilir ve bankanızdan gelen onay ile siparişiniz işleme alınır. Ödeme işlemleri sayfalarının tümü SSL güvenlik sertifikası ile şifrelenmektedir. Kullandığınız tarayıcı (browser) bu sayfalarda yaptığınız işlemleri yeşil kilitli anahtar şeklinde size göstererek doğruluğunu onaylamaktadır. Bu yeşil kilit sayesinde tarayıcınız vasıtasıyla gönderdiğiniz hiçbir bilgi üçüncü şahıslar tarafından görüntülenemez. Kişisel ödeme bilgileriniz (kredi kart numarası) kesinlikle sistemimizde saklanmaz ve sistemimizin ödemeler için kullandığı banka haricinde kullanılmaz. Son derece güvendesiniz!

Yurtdışından sipariş verebilir miyim?

Yurtdışı gönderimimiz mevcuttur! Yurtdışından 135eu ve üzeri siparişlerinizde kargo hediyemizdir. 135eu altı siprişlerde 17eu kargo masrafı olmaktadır. Yurt dışı siparişlerine özel 32tl değerinde 5ml Gül Yüz Yağı ve bazı ürünlerimizin tek kullanımlık sachetleri hediye olarak gönderilmektedir. Yurt dışı kargolarımız siparişinize mütakiben haftanın belli günlerinde TNT kargoya teslim edilmektedir. Siparişiniz TNT kargo’ya teslim edildikten sonra ortalama 4/5 iş gününde teslim ediliyor…

Stoklarda olmayan ürünler için bilgilendirme yapıyor musunuz?

Stok kayıtlarımızı güncel bir şekilde takip ediyor ve ürünlerimizi her zaman stoklarımızda bulundurmaya çalışıyoruz. Olası bir eksik durumda ürünümüzün satışını kesiyor ilgilenen müşterilerimizi bilgilendiriyoruz.

Üye olmadan ürün satın almamın bir sakıncası var mı?

LuxyBio’ya kayıt olmak müşterilerimizin tüm bilgilerini saklı tutmayı sağlar ve daha sonra vereceğiniz siparişlerinizde size zaman kazandırır. Yine de üye olmadan alışveriş yapmak isterseniz bunu da kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca kapıda ödeme ve havale ile ödemek isterseniz instagram sayfamızdaki müşteri temsilcimiz ile siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı adımı veya parolamı unutursam ne yapmalıyım?

Eğer parolanızı unuttuysanız, şifremi unuttum linkine tıklayın. Açılan pencerede kayıt olurken kullandığınız e-mail adresinizi girin. Yeni şifre oluşturabilmeniz için e-mail adresinize bir e-posta gönderilecektir adımları takip ederek kolayca şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin

Bize hala bir sorunuz varsa info@luxybio.com adresinden maillerinizi bekliyoruz.

Ayrıca bize 0216 606 06 69 telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Atmış olduğunuz her mail’i 24 saat içerisinde cevaplamaya özen gösteriyoruz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.